Film Dana Svátka “Dvě slova jako klíč” se zařadil v žebříčku návštěvnosti kin hned za Barbie a Oppenheimera

Přestože distributor Bontonfilm nasadil film do 180 kin po celé České republice, ještě před prvním víkendem musely být pro obrovský zájem diváků přidány další projekce a sály. Je to skvělá zpráva pro příběh, který autoři filmu chtějí vyprávět. 

Úspěšná dvojka posledních dvou týdnů Barbie, Oppenheimer a nyní český film Dvě slova jako klíč, tedy třetí nejnavštěvovanější film v českých kinech, vrátily lidi do kin svým masivním úspěchem. Pandemie trend utlumila a lidé se těžko do kin navraceli. Milovníci filmu ale pochopili, že vidět kvalitní film na plátně je zkrátka úplně jiný zážitek než doma na obrazovce. Dokazuje to víc než 22 tisíc diváků, které má film na kontě  po prvním víkendu v kinech. Za sebou tvůrci nechali novinky Mission: Impossible Odplata i nového Indianu Jonese.

Režisér Dan Svátek navíc překonal svůj filmový hit Úsměvy smutných mužů, který v kinech vidělo v roce 2018 téměř 200 tisíc lidí a na který první víkend přišlo necelých 20 tisíc diváků. Zároveň za tento snímek získali tvůrci Cenu filmových fanoušků během udílení cen Český lev i Cenu kinařů NASK . Úsměvy byly počátkem příběhu postav, které se objevují i v novince Dvě slova jako klíč. Jedná se o volné pokračování a zdánlivě se příběhy o první film neopírají, hlavní postavy však zůstávají a dál žijí své životy. Oba filmy vznikly podle knih Josefa Formánka. Jeho a režiséra navíc pojí letité přátelství, autor knižní předlohy se natáčení, které se odehrávalo v sedmi zemích na třech kontinentech, často účastnil.